Sokol a pohyb

Co se Vám vybaví, když se řekne SOKOL? Víte, co všechno se dá v SOKOLE dělat?

Hlavní činností České obce sokolské - Sokola je prostřednictvím tělesné výchovy a sportu, společenské a kulturní činnosti, přispívat ke zvyšování fyzické, společenské, kulturní a duchovní úrovně naší demokratické společnosti, vychovávat k mravnosti a občanské odpovědnosti. 

Sokol nabízí obrovskou paletu toho, co člověk může dělat ve svém volném čase a to v jakémkoliv věku. Věnuje se jak cvičení malých dětí předškolního věku, tak i mláděži, dospělým a seniorům. Myšlenkou sokolů je rozvoj těla i ducha, a tak kromě výkonostních sportů najdete v sokole i takzvanou sportovní všestrannost, folklorní a divadelní spolky, turistiku, outdoorové aktivity a pobyt v přírodě a mnoho dalšího. 

Náš projekt Se Sokolem do života se zaměřuje na předškolní děti a je součástí sportovní všestrannosti, kdy se děti účí základní pohybové gramotnosti v přirozených cvičeních, gymnastice, atletice, plavání, šplhu a sportovních hrách. Je důležité mít všestranný základ, na kterém pak mohou dále stavět třeba i ve výkonostním vrcholovém sportu.

Více informací o tom, co Sokol nabízí si můžete přečíst na stránkách www.sokol.eu.

 

PARTNEŘI PROJEKTU


Institucionální partneři

Generální partner                   Hlavní partner               
Partneři

Hlavní mediální partner